Now Reading
Yumurtayı böyle yiyorsanız dikkat!

Yumurtayı böyle yiyorsanız dikkat!

Sağlıklı beslenme konusunda oldukça önemli bir bilgi vereceğiz. Hepimiz yumurtayı çok severiz. Özellikle sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan yumurtayı siz nasıl yapıyorsunuz? Yumurtanızı haşlanmış, iyi pişmiş ya da kayısı kıvamında mı yersiniz? En doğru olanı hangisidir?Özellikle uzmanlar köy yumurtası ve pişirimi konusunda birkaç detaya dikkat çekiyor. Hem daha sağlıklı besin almak hem de en lezzetli olanı yakalamak için yumurtayı az pişirmelisiniz. İsterseniz sahanda isterseniz de haşlayın. Ancak yumurtanın az pişmiş olması daha sağlıklı besin almış olmanız demektir.
See Also

Beyazın grileşmesine izin vermeyin!

Yumurtanın sarısının etrafı fazla pişmekten grileşmiş, yeşillenmiş ise o yumurta sağlığınız için zararlı hale dönüşmüştür. O yumurta dünyanın en iyi tavuğunun yumurtası bile olsa Omega-3 yağı, trans yağa dönüşmüş demektir. Bu durumda yumurta size yarardan çok zarar verecektir.

Yumurtalar özellikle kayısı kıvamında olmalı ya da tereyağında düşük ısıda katılaştırılmadan hafifçe pişirilmelidir. Çünkü yumurta uzun süre haşlandığı zaman, sarısının etrafında gri-yeşil bir renk oluşmakta ve ağzımıza aldığımızda dağılıp un ufak olmaktadır. Böyle olmamalı ve az pişmiş olmalıdır.


What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top