Now Reading
Yatak Odası Hazırlarken Nelere Dikkat Edersiniz.?

Yatak Odası Hazırlarken Nelere Dikkat Edersiniz.?

Yatak Odası Hazırlarken Nelere Dikkat Edersiniz.?

Merhabalar

Hepimiz günümüzün yorgunluğunu atmak için sadece kendimize özel bölümler oluştururuz.Bunlardan en önemlisi evimizde kendimize özel yatak odalarımızdır.Uyuma,dinlenme ve kişisel etkinliklerimizi gerçekleştirdiğimiz hemen hemen her evde bulunan ve evimizin en temel bölümlerinden biridir.

Her ülke kültüründe yaşam koşullarına bağlı olarak evin diğer kısımlarından ayrı oluşturulan yatak odalarının sayıları batı kültüründe hemen her evde birden fazladır.Artık bu durumun kişisel ihtiyaç olduğu kavramı iyice oturmakta olduğundan ve refah düzeyi yükseldikçe yaşam koşulları dahada zenginleştirilmek de . Ve kişiye özel yatak odalarının sayıları  evlerimizde artmaktadır.

 

Yatak odalarımızın mobilyaları da ihtiyaçlarımız doğrultusunda önce rahat bir  dinlenme sağlıyacak nefis bir ortopedik yatak,daha sonra kişisel eşyalarımız için  gardırop, komodin, şifonyer, tuvalet aynası ve aydınlatma ögeleri ile odamızı oluştururuz..

Ülkemizin bazı yörelerinde hala kullanılmakta olan yer yatağı  Japon kültürü başta olmak üzere birçok doğu kökenli kültürde yer yatağı kavramı çok yaygındır.

Günümüzde ise yatak odası kavramı çok daha özeldir.

Yatak odanıza dekorasyon tasarlarken tabi bazı faktörlerle sınırlı kalabiliyorsunuz.Çünkü odanızın büyüklüğü,şekli,cephesi,bulunduğu kat,çeşitli teknik durumlar ve tabiki bütceniz.Bütün bunlarla birlikte dekorasyon fikirleriniz üreteceksiniz.Çünkü elinizdeki verilere göre hareket etmek zorundasınız .Ancak yinede yapacabileceğiniz sınırsız değişiklik ve yenilikler olabilecektir.

Bu sizin yaratıclığınız ve hayal gücünüzle ilgili bir konudur.  Yukarıda saydığımız veriler belli olduktan sonra tarzınıza karar vermeniz de önemlidir. Dekorasyonunuzu yaparken  tek bir tarzla sınırlı olmak gibi bir zorunluluğunuz yok,çeşitli tarzlardan uyumlu bir sonuç ortaya çıkartabilir,

Ve biz yatak odalarımızı kişiliğimiz nasıl yansıtırız diye daha özenle hazırlarız.

İşte tam da burda sizlere önerim yatak odası dekorasyonunuza geçmeden once  YATAK ODASI fikirleri görmelisiniz.Çok işinize yarayacak hatta hafızanızdan çıkmayacak nefis tiyolar olacaktır..

Önce Eski yatak odamı romantik bir şekilde nasıl yeniden dekore edebilirim diye düşünenler bulunduğunuz mevsimi baz alarak işe başlıyabilirsiniz. Mesela ilkbaharın renklerinin ilham veren etkisiyle ve romantik yaklaşımlarla yaşam alanınızda kuracağınız bağları güçlendirecek sonuçlar elde edersiniz.

 

arbolesyatakoadstiliKendi tarzınızı oluştururken odanıza çok fazla eşyayı doldurup tıkıştırmayın sakın çünkü  başarılı bir dekorasyonu kaotik bir görüntüye dönüştürebilirsiniz.. Bu bağlamda rahatınız için gerekli ve dekorasyonun bütünlüğünü bozmayacak, uyumlu, göz yormayan  elemanlara yer verin. Odanıza doğru dekorasyon elemanları,objeler yerleştirmek hem evinizin değerini arttıracak hem de sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecektir.

 

See Also

bmyatakodasiBu yatak odasında kullanılan renklerle gördüğünüz gibi, doğru kombinasyonu bulup denge unsurlarını iyi ayarlarsanız pekâlâ canlı renklerle de şık bir yatak odasına kavuşmak mümkün.Ve canlı fıkır fıkır bir yatak odası hazırlamış olursunuz.

 

modernbedroomOdanızın bulundugu yer de öneli çatık katındaki odayı yatak odanız olarak hazırlamak istiyorsanız eğer size göstereceahşapcatikatiyatakoadasiğim bu kombinasyon ahşapda seviyorsanız tam size göre..

 

Belirli bir ağırlığı olan ve şıklığını bir ölçüde seçkinliğinden alan bir  yatak odası. Modern çizgilerin hakim olduğu dekorasyonda kullanılan renkler ortama asil bir hava verirken zerafetinde ortaya çıkmasına sebep olmuş.

 

Evet sevgili dostlar hazırlayacağınız yatak odası dekorasyonlarınızda  önce kişiliğinizi ortaya çıkaran ve sizi mutlu ve huzurlu hissettirecek kombinasyonlar ile birbirinden muhteşem odalar kurabilirsiniz.Bu oadalar yatak odası olduğunda tabiki çok daha farklı bir önem kazanıyor.Sizlere kolaylıklar diliyorum.Sevgiyle kalın.

 

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top