Now Reading
WordPress Tema Yükleme

WordPress Tema Yükleme

WordPress.org Ücretsiz Temalardan  WordPress Tema Yükleme

Temamızı sitemize yükliyebilmek için size birkaç yol önereceğim.Bunları anlatırken size ücretsiz temalarda uygulamaya gerek olmayan ftp ile tema yuklemeyi en sona bırakıyorum.

temayukle

Ücretsiz  hazırladığımız wordpres sitemizde ücretsiz bir tema kullanmak isteyebiliriz belki basit bir biçimde admin paneli üzerinden tema yükleme işlemini gerçekleştirebiliriz.

1-Bunun için ilk iş olarak WordPress admin paneline giriş yapalım ve Görünüm – Temalar sekmesine gidelim.

2-Ve en üst kısımda Temalar yazan başlığın hemen  yanında yer alan Yeni Ekle butonuna tıklayın.

3-Bir sonraki sayfada karşınıza Tema Ekle başlığını taşıyan vebirçok temanın yer aldığı bir sayfa gelecektir.

Bu sayfada istediğiniz temayı seçebilirsiniz,Özellik Filtresi seçeneğine tıklayarak aradığınız özelliklere, konusuna ya da tasarım biçimine göre temalar bulabilirsiniz.

4-İstediğiniz temayı bulduktan sonra beğendiğiniz temanın üzerine mouse ile geldiğiniz zaman Kur ve Önizleme butonlarını göreceksiniz.

Önizleme butonuna tıklayarak kurulumdan önce temanın sitenizde nasıl görüneceğini canlı izleyin  ve Kur butonuna tıklayarak wordpress tema yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Tabii wordpress tema ekleme işlemi bittikten sonra karşınıza bir de etkinleştirme seçeneği gelecektir.

Eğer çalışması için ekstra eklenti gerektiren temalar varsa etkinleştirme aşamasından önce bu tür bir uyarıyla karşılaşabilirsiniz.
Şimdide Ücretli aldığınız bir temayı  wordpress sitenize yükleyelim.Şu adımları takip edeceksiniz..

Tema dosyasıyla wordpress tema yükleme işlemi yapmanız gerekmektedir.

1-Bunun için ilk iş olarak WordPress admin paneline giriş yapın ve Görünüm- Temalar sekmesine gidin.

2-Ve en üst kısımda Temalar başlığının yanında yer alan Yeni Ekle butonuna tıklayın.

3-Bir sonraki sayfada karşınıza Tema Ekle başlığını taşıyan ve çeşitli temaların yer aldığı bir sayfa gelecektir.

4-Karşınıza çıkan sayfada arama yapmak yerine üst kısımda yer alan Tema Ekle başlığının yanındaki Tema Yükle seçeneğine tıklayarak bir sonraki adıma geçmelisiniz.

Bu adımda karşınıza Dosya Seç şeklinde bir yükleme ekranı çıkacak ve sizden sitenize yüklemek istediğiniz tema dosyasını seçmenizi isteyecektir. Bilgisayarınızda yer alan tema dosyasını seçin ve ardından Hemen Yükle butonuna tıklayın.

5-Wordpress tema yükleme işlemi başarıyla gerçekleştirildiği zaman karşınıza etkinleştir butonu gelecektir. Etkinleştirme butonuna tıklayarak wordpress tema yükleme işleminin son adımını da tamamlayabilirsiniz.

FTP İle WordPress Tema Yükleme

ftp-kullanimi

FTP ile wordpress tema yükleme işlemi başlangıç seviyesinde olanlar için genellikle pratik bir yöntem değil ancak bilmek, öğrenmek isteyenler olursa onu da anlatmalıyız.

 

1-Öncelikle sitenize yüklemek istediğimiz wordpress temasını .Zip formatında indirin ve dosyayı dışa aktar seçeneği ile dosya halinde bilgisayarınıza aktarın.

See Also

2-Dışar aktarım işlemini tamamlandığında tema dosya ismi Zip dosyası ile aynı isimde ve FTP ile site serveriniza yükleyeceğiniz dosya bu olacaktır.

3-Ardından File Zilla programını indirin ve kurulumunu gerçekleştirin. File Zilla’yı açtığınızda ise program sizden bilgisayarınız ile site serverinizin arasında bağlantı kurmak için sunucu, kullanıcı adı ve parola bilgileri isteyecektir.

Eğer FTP bilgilerinizi bilmiyorsanız, bir destek talebi oluşturup sitenizi barındıran fırma  ile iletişime geçin ve FTP bilgilerinizin ne olduğunu sorup, öğrenin.

4-Bilgisayarınız ile site serveriniz arasında bağlantı kurulduktan sonra ise açılan ekranın sağ tarafı serveriniz, sol tarafı ise bilgisayarınız olacaktır.

Ekranın sağ tarafıdanki kısımdan Public_html – wp-content – themes yolunu takip ederek temalarınızın yüklü olduğu dosya dizinine gidin.

Ve sol taraftan ise, sitenize eklemek istediğiniz tema dosyasını bulup, sağ tıklayın ve  Yükle butonuna basın.

Ardından wordpress tema yükleme işlemi saniyeler içerisinde tamamlanacaktır.

5-Tabii FTP ile yüklesekte, eklediğimiz temayı yine etkin hale getirmek için Görünüm – Temalar sekmesine gidip, temayı etkinleştirmeniz gerekmekte bunu unutmayın..

İşlem bu kadar ! WordPress tema ekleme işlemini başarı ile gerçekleştirdiniz. Bir sonraki adım ise, temanın yönetim paneline gidip, tema ayarlarını yapmak olacaktır.

Evet temalarımızda yüklendi artık temamızın düzenlenmesine geçiş yapabilirsiniz.Bunun için yardıma ihtiyac duyabilirsiniz tabiki ücretsiz temalarda kullanım dosyası bulunmayabiliyor ama ucretlı alınan temalarda mutlaka  temayı kullanma kılavuzunuz olacaktır.

 

 

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top