Now Reading
Uykusuzluk Sorunu Yaşayanlar

Uykusuzluk Sorunu Yaşayanlar

Uykusuzluk son dönemde sizin de başınıza gelen bir şeyse bunlara kesinlikle dikkat etmelisiniz. Hem sağlıklı kalabilmek hem de gece en güzel şekilde uykunuzu alabilmek için tabi ki uymanız gereken birkaç şey var. Hayatınızı düzene sokmak ve sağlıklı bir uyku ile daha da sağlıklı kalabilmek için tabi ki yediğiniz içtiğiniz her şeye dikkat etmeli ve stresten özellikle uzak durmalısınız.
Uykusuzluk İçin Bunları Yapmalısınız
1.Akşam saat 20.00’dan sonra hiçbir şey yemeyin.
2.Saat 20.30 itibariyle telefon, tablet ve PC kullanmayın.
3. Oda ısısı sıcak olursa bu uykuya geçişe ve kaliteli uykuya mani olur. Uyuyacağınız odayı güzelce havalandırın ve ısısını düşürün.
4. Özellikle kaloriferlerin çalıştığı kış aylarında rahat nefes almak için yatmadan önce burun içine serçe parmağınızın ucuyla susam yağı sürerek, nemlendirin.
5. Yatmadan hemen önce 5-10 dakika boyunca nefes egzersizi yapın.
Susam Yağı ile Burun İçinizi Nemlendirin
Kışın gelmesi ve kaloriferlerin yanmasıyla beraber hepimizi bekleyen genel sorunlardan biri hiç şüphesiz burun içi kuruluğu. Oysa doğal dengesinde nemli olan bir burun mukozası sağlıklı bir nefes için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Bunun için, serçe parmağınızı bir miktar susam yağına batırın ve parmak ucunuzu burnunuza nazikçe sokarak, yumuşak hareketlerle burun deliklerinizin içini nazikçe susam yağı ile sıvayın.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top