Now Reading
Üşüyorsanız Bunları Yemelisiniz!

Üşüyorsanız Bunları Yemelisiniz!

Özellikle pek çok kadın için en büyük sorun üşümektir. Adet dönemi yaklaşırken artan ve normal zamanda ellerde ve ayaklarda aralıksız üşüme hissi oluşmaktadır. Bunun genel sebebi olan kansızlık ya da demir eksikliği ilerlediği zaman daha büyük sorunlara yol açmaktadır. İşte bunun için size birkaç tavsiyemiz olacak.
Hem daha sağlıklı yaşamak hem de günlük hayatımız bile etkileyen üşüme probleminden kurtulmak için tercihlerinizi sağlıklı beslenmeden yana yapmalısınız. Özellikle gün içerisinde küçük şeyler tüketerek aslında kan miktarınızı arttırabilir hatta demirinizi bile yükseltebilirsiniz.

 

Tavuk Ciğeri: 100 gram pişmiş tavuk ciğeri günlük demir ihtiyacının %65’ini karşılar. Olumsuz yönü yüksek kolesterol içermesidir.

İstiridye: 100 gram çiğ istiridye günlük demir ihtiyacının %37’sini karşılar. Olumsuz yönü yüksek sodyum ve kolesterol içermesidir.

Sığır Ciğeri: 100 gram pişmiş sığır ciğeri günlük demir ihtiyacının %36’sını karşılar. Olumsuz yönü yüksek kolesterol ve trans yağ içermesidir.
See Also

Sığır Eti: 100 gram sığır eti günlük demir ihtiyacının %11’ini karşılar. Olumsuz yönü doymuş yağ, trans yağ ve kolesterol içermesidir.

Hindi Eti: 100 gram hindi göğüs eti günlük demir ihtiyacının %82ini karşılar. Olumsuz yönü yüksek sodyum ve kolesterol içermesidir.

Demir bakımından zengin diğer et ürünleri: Ton balığı, tavuk, yengeç, karides.
What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top