Now Reading
Tiny House Trendi Büyülü Alanlar İle Tanışın..

Tiny House Trendi Büyülü Alanlar İle Tanışın..

Dar bir alanda nasıl keyifli nasıl büyülü bir yaşam sürülür bize öğreten son yılların trendi ‘Tiny House’ ..Bu mekanlarının tutkunları artmaya devam ediyor arkadaşlar..

Sizlerinde bu trendi farkettiğinizi düşünüyorumŞimdiye kadar alışageldiğimiz evlerden çok farklı daha küçük bir yaşam alınına sahip  bu özel yapıların bu kadar popüler olmasının nedenleri nelerdir bakalım..

Tiny house tarzı nasıl ortaya çıktı.

Özellikle paris,Londra,BarselonaiBerlin gibi yaşam standardı yüksek bu anlamda da kalabalık şehirlerde yaşam alanlarının azalması insan sayısının artması nedeniyle hem kullanışlı hem rahat bir ortam sağlayan tiny house evler ortaya çıkmıştır.

İkinci bir nedeni ise yaşam alanlarını küçülterek daha basit ve daha az şeyle ilgilenerek yaşam tarzını seçenlerin tercihi olmuştur.Özellikle Y kuşağını tercihi olan bu tarz evler daha az atık üreten,daha az enerji tükettiren avantajları da var.

Bu küçük alanlarda evin içerisi akıllıca dizayn edilmiş eksiksiz bir ev konforu sunabilmekte.Ülkemiz de de tiny house tasarlayıp üreten ve satış yapan firmaların sayısıda giderek artmakta.Çok estetik görünüme sahip bu şahane yaşam alanları doğa ile iç içe yaşamak isteyenleri bu evlere yönlendirmeye devam edecektir.

Artık yollarda arabaların arkasında şirin mi şirin bir tiny house görürseniz şaşırmayın.Tıpkı bir karavan gibi tekerlekte takılarak gezgin ruhlara hizmet verebilme özelliği de var.

See Also

İşte bu özellik hepimizin çok hoşuna gidecektir oda bu minik veler için imar izni olmayan yerlere de kurulabileceği..Özel iklimlendirme sistemleri sayesinde dört mevsim yaşanabilir..Dilerseniz büyük pencereler kullanarak gün ışığını ve doğayla daha yakın olabilme şansını da kaçırmayın.İç düzenini ihtiyaçlarınıza göre dizayn ederek tiny house ile konforlu bir yaşam seçebiliriz.Düşünmesi bile mutluk verici..

Tny House’lerin genellikle tasarımları hepsinde ufak bir balkon keyfi verecek platform bulunuyor. Böylece hem daha fazla genişlik hissi ,hem de güzel havalarda keyif yapabileceğiniz bir verandanız olmuş oluyor.

Tiny house fikri size de cazip geldimi, bu sade yaşam tarzını deneyimlemek isterseniz tiny house konseptli otellerde zaman geçirerek bu evlerde yaşamın sizi nasıl etkileyeceğini deneyimleyebilirsiniz.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top