Home / Genel  / Teraryum nedir?Nasıl yapılır?Malzemeleri Nelerdir?

Teraryum nedir?Nasıl yapılır?Malzemeleri Nelerdir?

Merhabalar  öncelikle teraryum nedir? kısaca bahsedeyim terra toprak demektir arium ise akvaryumdan gelir kafanızda bir şeyler canlanmıştır sanırım.

Son bir kaç  yıldır evlerde,ofislerde ,çiçekçilerde bolca rastladığımız bu şipşirin minyatür bahçelerden bir diğer adı ile teraryumları yapmak çok kolay bu ve bunun gibi yapmanızı kolaylaştıracak  you tube kanalımda 4-5 adet videom var.Dışarıda fahiş fiyatlara satılan üstelik sizin zevkinizi bile yansıtamayan bu ürünleri kendiniz alıp hemde istediğiniz çiçekleri ve objeleri seçerek eğlenceli bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Ben malzemelerimi bizzat kendim gidip seçiyorum.Öncelikle sukulent ve kaktüsler için seralara uğrayın derim tüm çeşitlere ulaşmak mümkün.Bu bitkiler öyle çok su isteyen bitkiler de olmadıkları için bakımları son derece kolaydır.Kışın ayda 1 kez bir kaç fıs fıs ile sulanacak.Yaz mevsiminde ise 2 haftada bir fıs fıslayabilirsiniz.Kesinlikle suyu boca etmiyoruz çok ışık az su seviyorlar.Yalnız uyarmak isterim bu işe bulaştınız mı ardı arkası kesilmez.1 tane daha yapayım derken eşe dosta dağıtıp hediye etmeye başlarınız benden demesi.E hadi o zaman videomu izleyerek malzeme listesini görebilirsiniz.

Deneyeceklere şimdiden kolay gelsin demek isterim.

m.ada17gelibolu@gmail.com

Hayatınızın tadı tuzu tariflerimle buradayım.

Review overview
NO COMMENTS

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: