Now Reading
Sosyal Medyanıza Mükemmel Post Nasıl Hazırlanır?

Sosyal Medyanıza Mükemmel Post Nasıl Hazırlanır?

İşletmeler ve bireylerin sosyal medya sayfalarını yönetmenin etkileşimdeki önemini artık fazlasıyla kavramış durumdalar.Fakat sosyal medyadaki platformlarını yönetebilmek ve bu sayfalarında fark yaratabilmek zorlu bir süreçtir.

Sosyal medyada her farklı platformun kendine aitözellikleri ve yayın kuralları var,karakter sınırlamaları,görüntü boyutu,en iyi yayınlama süresi gibi.Örneğin Instagram’da paylaşım yapmanın yolu ile twitter’da paylaşım yapmak birbirinden çok farklı.Bu nedenle her bir sosyal medya kanalı için benzersiz yayınlar oluşturmak gerekmektedir.Ancak bu çabaya değer.

Facebook,Twitter,Instagram iletileriniz epik,ilgi çelici ve güzel hazırlayabilmek içinmükemmel bir güncelleme yapabilmeniz için sizlerle rehber olacaktır makalemiz.

Mükemmel bir Facebook Post’u Nasıl Oluşturulur?

  •  Yazılarınızı etkili ve kısa tutun

Hazırladığınız metin kısa ve net olsun.90 Karakteri geçirmeyin.URL paylaşımı yapacaksanız hazırladığınız metnin üstüne yakın yerleştirerek paylaşın.Paylaşım içinhazırladığınız metne uygun görsel kullanın ve konu ile ilgili soru sorabilirsiniz.Geri dönüşüm almanızı sağlayacak ve etkileşiminiz artacaktır.

  • Paylaştığınız linkleri kısaltın

Facebook’tan oluşturduğunuz hayran kitlenize blog veya web sitenizden URL ile seslenmek istediğiniz de ekliyeceğiniz bu bağlantı uzun ve çirkin görünmemeli bağlantıyı goo.gl ve ya bit.ly ile kısaltarak daha çekici hale getirmelisiniz.

  • Hedef kitlenizi belirleyin

Özellikle hedef kitlenizde bir ülke,dil belirlediniz ise yayınlarınızı kendileri için özel hale getirin.

  • Zamanında tanıtın

Paylaşımınızı Facebook’ta “sponsorluk hikayesi” olarak yayınlayın ve daha büyük bir kitleye ulaşın.Yayının reklam birimi olarak çalışmasını sağlayabilmek için isegörüntünün kare olmasına dikkat edin.

  • Resim boyutlarını ayarlayın

Paylaşım görüntüleriniz yüksek çözünürlüklü bir görüntü kullanin ve boyutları en az 300×300 pixel olsun.

  • Etkileşimde bulunun

Facebook’ta yayınladığınız görüntüler ile işin başlangıcındasınız,yayınlarınızageri dönüşleri iyi değerlendirin yorumlar hatta sorulan sorularla hedef kitlenizle etkileşim kurun.
See Also

Twitter Post’unuz Nasıl Mükemmel Olur?

  • Takpçileriniz bekletmemelisiniz,Twitter gerçek zamanlı bir ağdır.

Takipçilerinizle etkileşime dikkat etmeli ve anlık cevaplar yazmalısınız. Özellikle yönettiğiniz bir işletme profili ise takipçilerinizle her an da etkileşimde olmalısınız.
  • İçeriklerinizin çekiciliğinde fotoğraflarınız ve videolarınız çok etkilidir.

Twitter’da içerik pazarlama stratejinizde fotoğraflar yanında Youtube videoları gibi zengin medya olarkullanın.Bu şekilde takipcilerinizle etkileşimizin iki katına çıkacaktır.

  • Zamanlamayı Doğru Yapın

Her işletme ve kitle  için neyin işe yaradığını görebilmeniz için haftanın birden fazla gününü test ederek etkileşimin yüksek olduğu saatleri ,günleri tespit etmelisiniz.Markanız doğrudan tüketicilere hitap ediyorsa eğer insanların boş vakitlerinin bol olduğu günlerde paylaşımlarla direk kitlenize hitap edin.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top