Now Reading
Kuğulu Beyaz Perde

Kuğulu Beyaz Perde

Kuğulu Beyaz Perde
Dantel örmek geleneksel hale gelmiş bir hobidir ülkemizde.Artık teknoloji hanımların bu keyfinide elinden almak üzere ama dantel örerken nasıl dinlendirci ,huzur veren bir terapi gibi rahatlatıcı özelliğini bilen hanımlar dantel örmekten hiç vazgeçmezler.Hele anadolumuzdan tüm Türkiyemize yayılan gelin olacak kızlarımızın çeyizlerinde mutlaka bulunan dantel örtüler geleneği hiç kaybolmasın bence.
Hepimizin çeyizinde annemizin ,kayınvalidemizin gelin kıza hazırladıığı dantel örtüleri vardır.Ben bazen o göznuru ilmek ilmek sevgiyle dokunmuş dantelleri masama serip izlerim ,ah annecim ellerine sağlık nekadar güzel örnekler örmüşşsün diye.
İşte bu örnekler içerisinde evimizin dünyaya açılan gözlerine takabileceğimiz dantel perdeler olabilir.
Size örneğini vereceğim bu dantelimizde kuğular var ve öyle zerafetle örülmüş bir dantel ki kuğuların asil zerafeti her ilmeğiyle evinize yansıyacak.
Yapılışı için minik bir tiyo vereyim sizlere..
Modelimize eninden 200 zincir çekilerek başlanır ve 66 boş kutucuk yapılarak model şemaya göre örülür..
evett işte örneğimiz ve yapılış şeması. Örneğimiz beğendiniz ve keşke küçük pencereler içinde olsaydı örnek derseniz hemen söyliyelim.Aşağıdaki sema küçük pencereler için.
 
Dantelimiz kuğularının desenini kolay örebilmek için yapılış şemamızı printerdan çıkartabilir ve kutucukları sayarak örebilirsiniz.Kolay gelsin hanımlar..
What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top