Now Reading
Kış Hamileleri Bunlara Dikkat Etmeli!

Kış Hamileleri Bunlara Dikkat Etmeli!

Hanımlar! Sırada kış aylarında yani bu mevsimde gebe olan bayanlar için muhteşem önerilerimiz var. Bebeğinizin sağlığını ve kendi sağlığınızı korumak için yapmanız gereken birkaç şey var. Hem daha sağlıklı kalabilmek adına hem de rahat bir hamilelik geçirmek adına!

Beslenmede bunlara dikkat edin

Kesinlikle burada en önemli detay beslenme. Sağlıklı kalabilmek ve hastalıklardan doğal yöntemler ile korunmak isterseniz, kış sebze ve meyvelerini tercih etmelisiniz. Balık mutlaka her hafta tüketmelisiniz. Süt ve süt ürünlerini de unutmamak gerekir.

Spor yapmayı ihmal etmeyin

Özellikle yürüyüş yapabileceğiniz en güzle şey olacaktır. Havada güneşi gördüğünüz an ortalama yarım saat yürümek size iyi gelecektir. Özellikle öğle saatlerini tercih etmenizde fayda var.

Öpmeyin hatta tokalaşmayın

Özellikle gribal enfeksiyonlardan korunmak için kış aylarında kapalı yerlerde, kalabalık mekanlarda bulunmamalısınız. Alışveriş merkezleri, toplu taşıma araçları ve kafe restoranlarda mümkün olduğunca az zaman geçirmelisiniz.

See Also

Ayaklarınızı sıcak tutun

Ayaklarınızın ısınması ve hep sıcak kalması en önemli detaydır. Vücut ısınızı dengelemek ve öyle kalmasını sağlamak gerekir. Aynı zamanda ayağınızın rahatı da çok önemlidir.

Ortamı nemlendirin

Bulunduğunuz ortamın nemli ve havanın sürekli temiz olması önemlidir. Düzenli olarak her sabah günde iki kere evi havalandırmanız, yakalanabileceğiniz hastalıklara karşı sizi koruyacaktır. Nemli ortam yani sağlıklı nefes alabileceğiniz bir ortam yaratmak önemlidir.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top