Now Reading
Kırmızı pancarın faydalarını biliyor musunuz?

Kırmızı pancarın faydalarını biliyor musunuz?

Oldukça faydalı ve sağlıklı bir besin olan Kırmızı pancar belki de çoğumuzun evine bile girmiyor. Ama aslında oldukça faydalı ve sağlık açısından çok önemli detayları var. Hem daha sağlıklı beslenmek için hem de kendinize daha iyi bakmak için yapmanız gereken birkaç şey var. Onlardan biri de tabi ki Kırmızı pancar tüketmek. İster salatanıza doğrayabilir, isterseniz turşu gibi tüketebilirsiniz. Ama Kırmızı pancar oldukça sağlıklı, bunu bilmelisiniz.
Bağışıklık sisteminin hücreleri görevlerini yerine getirebilmek için C vitaminine ihtiyaç duyuyor. Enfeksiyon ve stres anlarında plazmada C vitamini konsantrasyonu hızla düşmeye başlıyor.
Yapılan çalışmalar; solunum yolu enfeksiyonu belirtilerinin azalması ve hastalık süresinin kısa sürmesinde yeteri kadar C vitamini alımının önemine işaret ediyor. Kırmızı pancar içeriğindeki C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı oluyor. İlerleyen yaşla beyne giden kan akışı yavaşladığından bilişsel fonksiyonlar giderek azalıyor.  Beyin hücrelerinin kanlanmasındaki azalma bunama ve Alzheimer ile ilişkilendiriliyor.

See Also

Vücudumuzda nitrik oksit miktarındaki azalma beyne giden kan akışını ve beyindeki hücresel iletişimi bozabildiğinden, bu durum kronikleşirse beyin hasarı ve bilişsel fonksiyonlarda bozulmaya neden oluyor. Kırmızı pancar içeriğindeki nitratın vücutta nitrik okside dönüşmesi sayesinde beynin kanlanması ve bilişsel fonksiyonların en elverişli şekilde yürütülmesinde önemli rol oynuyor.What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top