Now Reading
HTTP’den HTTPS’ye Geçiş Ayrıntılı Kılavuzu

HTTP’den HTTPS’ye Geçiş Ayrıntılı Kılavuzu

 

 

4 Sabit kodlu HTTP Bağlantılarını Güncellenmesi
Bütün yönlendirmelerinizi yaptınız ve artık yerli yerinde sırada kodlanmış HTTP Url adreslerini düzeltmek var.HTTP bağlantılarınızı HTTPS olarak güncellemek için birkaç seçenek anlatalım.

1.Seçenek – Better Search Replace Plugin (Eklentisi)

İlk seçeneğimiz  Better Search Replace plugini kullanmak.

2.Seçenek– interconnect/it Search Replace DB PHP Script

interconnect/it tarafından arama ve değiştirme için sunulan ücretsiz PHP yazılımı olan Search Replace DB kullanmak 2. seçenek olarak sunulabilir.Fakat bu yazılım web sitenizde ne yaptığınız bilmeden işlem yapıyorsanız beklemediğiniz sorunlar yaşayabilirsiniz.Bu duruma düşmemek için lütfen öncelikle web yazılımcınızı veya web barındırıcınızla görüşmelisiniz.

Yapacağınız işlemler;Komut dosyasını kullanabilmeniz için zip dosyasını indirin, search-replace-db-master adındaki dosyayı açıp ve ismini değiştirin.

Örneğin biz ismini update-db-2552 olarak değiştirelim, daha sonra FTP, SFTP ıaracılığıyla web sunucunuzun genel dizinine yükleyin. Bu çoğunlukla /wp-content klasörünü içeren dizin ile aynıdır. Ardından https://domain.com/update-db-2552 gibi gizli klasörünüze gidin.

Veri tabanı alanını otomotik olarak bulmaya ve doldurmaya çalışan komut dosyası,Ayrıntıların doğruluğunu ve arama-değiştirme işlemini gerçekleştireceğiniz veri tabanının doğruluğunu kontrol etmelisiniz.

See Also

Güncelleme-değiştirme işlemini görebilmek için öncelikle “Dry Run” ı tıklamalısınız ve sonrasında hazır olduğunuzda veri tabanı güncellemelerini ve arama-değiştirme işlemlerini gerçekleştirmek için “Live Run” a tıklayın.

Bu komut yazılımı ile sitenizin URL’leri, sayfalarınız ve mesajlardaki kodlanmış bağlantılar dahil olarak veri tabanınızdaki tüm girişleri güncellenecektir.

Bu şekilde HTTPS geçişiniz “http://alanadiniz.com” yerine “https://alanadiniz.com” olacaktır.

İşleminizi biitirdiğinizde bu komut dosyasını mutlaka silmelisiniz bu güvenlik nedeni ile çok önemlidir.Komut dosyasını silmez iseniz web siteniz saldırılara açık olacaktır.Dosyayı silmek için “Delete Me” Beni Sil düğmesini kullanın.

Yazının Devam için Sonraki Sayfaya Geç

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top