Home / TARİFLER  / ANA YEMEKLER  / BALIK YEMEKLERİ  / Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenmeli?

Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenmeli?

Balık her mevsimde tüketilmesi çok önemli bir besin.Fakat çok kişinin bilmediğikonu ise hangi mevsimde hangi balık yenmelidir.Sizler için araştırdık.

Bakalım mevsimine göre balık çesitleri nelerdir.

evet tablomuzda gördüğünüz gibi balık çeşitlerinin tüketimlerinin hangi mevsimde lezzetlerinin daha güzel olabileceğini kolayca anlayabileceksiniz.

Bir kaç balık çeşidinin pişirilmesi hakkında da bilgi verelim ;

HAMSİ
Kış mevsiminin en lezzetli balığıdır hamsi;Hamsi balığını isterseniz kızartma yapabilirisiniz.
Kızartma yapmak için ayıklayıp temizlediğiniz hamsileri mısır ununa bulayarak tavanıza güneş gibi dizin yağlı bir balık olduğu için çok fazla yağ kullanmaya gerek yoktur tavanıza çok az yağ dökmeniz yeterli.Arkalı önlu çevirerek nar gibi kızartın yanına da salata ..afiyetler olsun.
Hamsi buğulaması ise kızartma yemeyenler için güzel bir alternatif.tavanızın içerisine az yağ döküp üzerine ince doğranmış soğanlar ve patatesler ie birlikte dizdiğiniz hamsileri kendi suyunda ve kendi buharında pişirin.Üzerine limon dilimleri de dizerek servis yapabilirsiniz.
kızartma ve buğulaması işlemini fırındada yapabilirsiniz bunun için fırın kağıdı kullanabilirsiniz.Kokusuz ve lezzetli balık servisi yapabilmek için defne yaprağı kullanmanızda size bir tiyo önerimiz olsun.
Ayrıca hamsi ile şahane bir hamsi pilavi hazırlayabilirsiniz.Tarifini videolu olarak izlemek isterseniz buyrun.

 

gultasarimm@gmail.com

gultasarim.com , gulmutfagim.com,cafefincan.com webmaster+cheff

Review overview
NO COMMENTS

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: