Now Reading
GÜVEN HASTANESİ – MEME KANSERİ

GÜVEN HASTANESİ – MEME KANSERİ

Güven Hastanesi ailemden de birçok kişinin tedavi olduğu son teknoloji ile donanımlı ve en tecrübeli doktorları ile  ülkemizdeki  özel hastanelerin içinde hastalarına gösterdiği özel ilgiylede gönlümüzde yer bulmuş bir sağlık merkezidir.

İşte binlerce özel hastaneler içerinde ülkemizde  Güçlü akademik kadrosu, ileri klinik tıp bilimi uygulamaları, sürekli yenilenen teknolojik donanımı, sayısı bin yüzü aşan tecrübeli personeli ile en önde gelen hastanelerinden olan Güven Hastanesi; dalında uzman kadrosu ile hizmetine devam etmektedir.

Kavaklıdere Sağlık Kampüsü’nde yer alan Tıp Merkezi’nde; 25 poliklinik, modern bir laboratuvar, Multislice Bilgisayarlı Tomografi ve yeni sistem 1,5 Tesla AERA Magnetik Rezonans Üniteleri, yeni sistem Elastografic USG, Digital Sistem Tomosentezli Mamografi ve Radyoloji Üniteleri, Endoskopi Ünitesi, Cilt Analiz Bakım ve Yenileme Ünitesi, Fraksiyonel Cilt Yenileme, Dövme Silme, Damar Lazeri ve Ben Takip Üniteleri bulunmaktadır.

güven-memekanseri-infografi

Meme kanseri ülkemizde son 50-60 yılda ciddi artışlar olmuştur. Bunun bir nedeni risk faktörü olarak kabul edilen bazı koşullardaki değişimlerdir. Meme kanserinin görülme sıklığındaki artışa rağmen, tanı ve tedavi alanındaki gelişmeler sonucunda meme kanserine bağlı ölüm oranları 1980’li yıllardan sonra giderek azalmaya başlamıştır.Güven hastanesinde yeni sistem Elastografic USG, Digital Sistem Tomosentezli Mamografi ve Radyoloji Üniteleri ile kadınların en korkulu rüyası meme kanserinde % 100 bir başarıya imza atmışlardır.

Güven Hastanesi Meme Hastalıkları Tanı ve Tedavi Merkezi’nin bu hastalıkla başedebilmek adına uyguladığı çalışma prensipleri başarıyı garantilemektedir.Yeterki erken teşhis ile güven hastanesine gelinsin.

Ülkemizde bu hastalık yaygınlaştıktan sonra kadınların dahada bilinçli davranması gerekmektedir. Yani Şikayeti olmayan kadınlar dahil  Meme kanseri taramasını belli aralıklarla yaptırmaları..

Meme kanseri gelişimi açısından yüksek riskli hastaların tanınması, takipleri ve risk azaltıcı tedavilerin uygulanması.

Meme kitlelerinin ayırıcı tanısının yapılması.

Meme kitle ve lezyonlarının uygun biyopsi yöntemleri (iğne biyopsileri, tel ile işaretleme, radyoaktif madde enjeksiyonu ile lokalizasyon-ROLL) ile değerlendirilmesi.

See Also

Meme kanseri tedavisinde hasta için uygun tedavi yaklaşımlarının hastalarla tartışılması; modern cerrahi yaklaşımlar ve uygulanabilirlikleri hakkında hastaya bilgi verilmesi

Yapılacak cerrahi hakkından hastanın bilinçlendirilmesi.(Meme koruyucu cerrahi, sentinel lenf nodu biyopsisi teknikleri, meme dokusunun hepsinin alınmasının gerektiği durumlarda yeniden meme kütlesi oluşturulması anlamına gelen meme rekonstrüksiyonu -onkoplastik meme cerrahisi).

Meme kanseri hastalarının takibi ve takip sırasında ortaya çıkabilecek olan kolda şişlik (lenfödem), vb problemlere yönelik destek tedavilerinin verilmesi.

Tüm hastalıklarda tedavi yöntemleri,tecrübeli doktorları ile ülkemizde oldukça özel bir yer edinmiş olan güven hastanesinin Meme Kanseri ile ilgili donanımlı çalışmalari ile kadınlarımız daha bilinçli ve daha güvenle risk faktörlerinden korunmayı öğrenmektedir.Hastalığa yakalanmışolanlar ise büyük bir rahatlık ile kendilerini Güven hastanesinin tecrübeli ve dalında uzman doktorlarına teslim etmektedirler..

İyiki varsınız..Saygılar tüm doktorlarınıza ..

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top