Now Reading
Google İlk Sıraya Çıkmak İmkansız mı?

Google İlk Sıraya Çıkmak İmkansız mı?

Tüm Blog yazarları gibi sizde web sitenizin Google ilk sayfada çıkmasını istiyorsunuz ,merak etmeyin bu imkansız değil fakat kolayda değildir. Bu makalemizde sizlerle web sitenizi üst sıralara taşımak için neler yapmalı onlardan bahsedelim.
İlk önceliğimiz Google’u iyi tanımakla başlamalıyız. Yani Google’nin sistematiğini anlamalıyız.

  • Google, web siteleri nasıl ön sıralara çıkarıyor?
  • Google Web sitelerinde nelere önem veriyor?
  • Google,nin  kriterleri neler?
  • Google’nin web site tasarımınıza verdiği değer,

Bu tarz soruları daha da üretebiliriz.Biz Google’nin en çok değer verdiği kriterlerine göz atalım hep birlikte.

GOOGLE İÇİN SİTENİZİN HIZI..

Web sitemizin hızını Google amcaSite hızınızdan sizler memnun değilseniz ne yapmalım nasıl hızlandırmalıyımdiye düşünmeye başlamalısınız.

Peki sitenizi hızlandırmak için ne yapabilirsiniz? Bu sorunuzun cevabını sitenizin kurlum aşamasında almalısınızki ilerleyen dönemlerde sıkıntı yaşamayın.Kısacası kurulum aşamasında web siteniz için alacağınız host işlemlerinin kalitesine ve trafik sınırına bakmalısınız.Örneğin siz web sitenizi ülkemizde yayınlamak istiyorsunuz ve host işlemlerinde ve host locasyonlarında tam bir gelişme sağlamamış bir firmadan alırsanız  bu sizin için sorun teşkil edecektir.Bu konunun oldukça önemli olduğunu düşünüyorum zira kesintisiz bir yayın hayatı olan web siteler google ile barışık yoluna devam etmektedir.
Örnek olarak bu web site host hizmetini Networkdizayn ile yurt dışı locasyonlu sunucu paylaşımı alarak ve hiç bir sorun yaşamadan uzun suredir yoluna devam etmektedir.Dilerseniz tıklayın ve host seçenekleri hakkında bilgi alın.

Evet web sitemizin hızının diğer bir etkeni sitenizin alt yapısı,host CPU değeri,host alanınızve trafik durmunuz vb.gibi birçok etken ilave edebiliriz.Sizlere önerim web sitenizi kesinlikle wordpress tabanlı yapmanızdır.Dünyaca ünlü birçok web sitenin alt yapısı wordpress’dir.

Diğer bir önemli etken websiteniz için seçeceğiniz tema olacaktır.Sectiğiniz temaya seo uygulanmış olması ve hızlı olması sizleri Google’de üst sıralara taşımaya çok yardımcı olacaktır.Tema seçimi konusunda ise wordpress tercihiniz olduğunda hiç sıkıntı yaşamayacakınız.

 

SİTE İÇİ SEO’NUN GOOGLE İÇİN ÖNEMİ.

Gözardı edilen en önemli ve etkili bir iştir site içi seo . Web sitenize yazmaya başlamadan önce konu hakkında bilgilenmelisiniz.Yani yazılarınızda mutlaka  h1, h2 başlıkları olmalıdır.Ve Bu başlıkların sırası ile gitmesi önemlidir.

See Also

Örneğin <h1> Google için seo uygulaması</h1> şeklinde ise <h2>Seo teknikleri</h2> gibi sıralı şekilde gitmeli,başlık h2 olmadan h5 başlığa geçmeniz yanlış kullanım olacaktır.

Yazınızın iç kısımlarında konu ile ilgili belirlediğiniz anahtar kelimeleri koyu renkle yazmanız da diğer bir yol olacaktır.Koyu renkte yazdığınız anahtar kelimeler Google robotları için belirleyici bir yol olacaktır.Bu da web sitenizin aramalarda google tarafından tercih edilmesini artıracaktır.Web siteniz için can damarı olan SEO açısından çok önemli bir konu olan Anahtar Kelime Analizi yazımız ile Google’de üst sıralara çıkabilme çabamıza devam edeceğiz.Yazımızı okumak için tıklayın.

 

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top