Now Reading
Google Adsense Ödemeleri Gecikme Sebebi

Google Adsense Ödemeleri Gecikme Sebebi

Google Adsense ödemelerinin gecikme sebebi bir cok webmasterın ve internet siteleri sahiplerinin merak konusu oldu Google Adsense’den kazanç sağlayanların  yüreği ağzına geldi…

Ekim ayı ödemeleri beklenirken Adsense’de kullanıcılar  bu ayın ödemeleri için “Otomatik ödeme beklemede” uyarısı ile karşılaştı

Dünyada  tüm internet sitesi sahiplerinin kullandığı Google Adsense reklam sistemi bu ay kullanıcılarının biraz canını sıktı.

Google Adsense ödemesi bekleyen binlerce kullanıcı hesaplarında “Otomatik ödeme beklemede” tarzında uyarıyla karşılaştı.

Neden Adsense ödemeleri gecikti ve yatırılmadı?

İşte bu sorunun yanıtı internet dünyasında tartışılan en önemli konu oldu.

Adsense normal şartlarda ödemelerini her ayın 21-22’sinde gerçekleştirirken Ekim ayının hakedişlerinin yatmasının beklendiği 21-22 Kasım’da bu kez kullanıcılarını üzdü. Geçtiğimiz hafta içine rastlayan tarihte kullanıcılar hesapların Google Adsense’den hakedişlerinin yatmasını beklerken bir çok kişi “Otomatik ödeme beklemede” uyarısıyla karşılaştı.

Bunun üzerine bir çok komplo teorisi ortaya atılırken Adsense hesaplarının incele altına alındığı, hatta bazılarının kapatıldığı gibi dedikodular yayılmaya başladı. Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Konu hakkında yabancı kaynaklarda da yer alan bilgilere göre Google Adsense ödemelerini 21-22 Kasım’a rastlayan Şükran Günü ve Black Friday günleri olduğu için tatil sebebiyle yapmadı. Araya giren haftasonu tatili nedeniyle de ödemeler aksayınca Google hakedişleri 26 Kasım’a erteledi. Adsense’nin kullanıcıların ödemelerini 26 Kasım’da yatırmaya başlayacağı belirtilirken Türkiye saati ile 17.00’den sonra yapılmaya başlanması bekleniyor.

See Also

Öteyandan Adsense’nin verdiği resmi ödeme tarihlerine göre de her ayın en geç 26’sına kadar ödemeler gerçekleştiriliyor. Bu noktada Türkiye’deki kullanıcılar için yapılacak ödemelerin saat farkı nedeniyle en geç 27 Kasım’da olması bekleniyor.

Bu sorunun google a Bağlı olan youtube da hesabı olan müşterileri etkilediği ortaya cikti
Google konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: 22 Kasım’dan bu yana, Ekim ayı için AdSense ödemelerinizde gecikme yaşıyor olabilirsiniz. Bu, YouTube İş Ortağı Programı’nın bir parçası olan bazı içerik oluşturucuları etkilemektedir. Bu sorunun farkındayız ve çözmek için çalışıyoruz. Düzeltmenin ilerleyişi hakkındaki güncellemeler için buradan tekrar kontrol edebilirsiniz. ifadelerini kullandı.

Evet bu açıklamalar ile bir nebze olsun yüreğinizi rahatlattık ise ne mutlu bize.Adsense içerik üreticilerini mutlu etmeye devam edecek.

 

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top