Now Reading
Fırında Kolaylıkla Yapabileceğiniz En Güzel 5 Yemek

Fırında Kolaylıkla Yapabileceğiniz En Güzel 5 Yemek

Fırında Kolaylıkla Yapabileceğiniz En Güzel 5 Yemek

Fırın yemeklerinin lezzeti de bir başka oluyor. Tencere yemeklerinden daha leziz mi, orası tartışılır çünkü bu sorunun yanıtı kişiden kişiye değişiyor. Biz sizler için en güzel fırın yemeklerini araştırdık ve sonuçları da hemen liste halinde aktarıyoruz. 
  • Fırında Sütlü Patates 

Patates tutkunlarının bu lezzete adeta bayıldığını çok iyi biliyoruz. Sütlü patates yemeği, tok tutan, leziz ve bir o kadar da hızlı pişen yemek çeşitlerinden biridir. İçerisinde fazla sayıda malzeme bulunmuyor olması da cabası… Bugün ne pişirsem diye düşünenler için harika bir seçenek, mutlaka deneyin!

  • Fırında Tavuk 

Çok sık tercih edilen yemeklerden biri ve tavuk yapmanın aynı zamanda en kolay şekli; fırında tavuk yemeğidir. İçerisine damak tadınıza uygun olan baharatları da ekleyebilir ve hatta çeşitli sebzelerle de buluşturabilirsiniz. Hafif bir yemek yapmak isteyenler için de fırında tavuk yemeğinin ideal bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Eğer tarifin en doğru versiyonuna ulaşmak isterseniz Yemek.com adresine tıklayın ve hemen uygulamaya başlayın. 
  • Fırında Sebze Şiş 

Evde tek kalan sebzeleri mutlaka çorba olarak değerlendirmeniz gerekmez. Dilerseniz fırında sebze şiş hazırlayarak da sebzelerin en nefis halini masanıza koyabilirsiniz. Biraz iri parçalar halinde keseceğiniz sebze dilimlerini şişe geçirin ve üzerine domates sosu dökerek fırında pişirin. Arzuya göre yoğurt eşliğinde de servis edebilirsiniz. Elbette baharatlar fırın yemeklerinin olmazsa olmazı ve bu nedenle baharatları da tarifte kullanmayı unutmamalısınız. 

See Also

  • Fırında Bütün Karnabahar 

  Bu eşsiz sebzeyi sadece 1 ya da iki farklı şekilde pişiriyor olabilirsiniz. Bu defa önerimize kulak verin ve fırında bütün olarak pişirmeyi deneyin. Çok daha leziz bir yemek elde edeceğinizi rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikle çocuklara bu benzersiz ve sağlıklı sebzeyi sevdirmek için deneyebileceğiniz yemeğin tarifini ise Yemek.com adresinde bulabilirsiniz. 
  • Biber Dolması 

Dolma çeşitlerini fırında pişirdiğinizde çok daha farklı bir lezzete kavuştuğunu biliyor musunuz? Eğer buna bizzat tanıklık etmek isterseniz hemen deneyebilirsiniz. Sizlere önerimiz her ne kadar biber dolması olsa da tercihinizi patlıcan, kabak, patates ya da kuru soğan dolmasından yana da yapabilirsiniz. Hatta karışık dolma da yapabileceğinizi unutmayın. 

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top