Now Reading
Evinizde Yapabileceğiniz Dekoratif Ürünler.

Evinizde Yapabileceğiniz Dekoratif Ürünler.

Evinizde Yapabileceğiniz Dekoratif Ürünler.

Her evde az veya çok mutlaka dekoratif ürünler bulunur. Süs amaçlı bu dekoratif ürünlere özellikle evinde çok zaman geçiren ev hanımlarının özel merakı vardır. Doğal olarak dekorasyon ürünlerinin nasıl yapıldığı birçok kadın tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Şimdi gelin birlikte evinizde üretebileceğiniz hatta çevrenize veya yakınlarınıza satabileceğiniz dekoratif ürünlere göz atalım.

  • Dekoratif mumlar
  • Kokulu butik sabun
  • Dantel ve örgü el işleri
  • Minik süs bebekleri
  • Ahşap ürünler
  • Vazo, saksı, oda veya kapı süsleri
  • Oda girişleri veya salon girişleri için askılı süsler.
  • Dekoratif ayna veya fotoğraf çerçeveleri süsleri.

Ve daha pek çok ürünü evinizde ister basit malzemelerden ister profesyonel malzemeler kullanarak elde edebilirsiniz.  Tabi ilk zamanlar her işte olduğu gibi bir acemilik döneminiz mutlaka olacaktır. Size tavsiyemiz öncelikle hangi ürünü yapacağınıza karar vermek ve üretmeyi, hatta satmayı düşündüğünüz üründe profesyonelleşmenizdir.

Listemizin başında yer alan dekoratif mum yapımı hakkında sizlere kısaca bilgi aktaralım.

Son Derece Güzel Ve Sanatsal Mumlar Yapabilirsiniz.

Öncelikle evinizde rahat bir çalışma alanı oluşturmalısınız. Başka bir değişle küçük bir atölye kurun. Daha sonra mumları dökeceğiniz kalıpları ayarlamanız gerekecek. Bu konuyu biraz açmak gerekirse parafin (mumun ham maddesi) eritildikten sonra dökülecek kalıplar son derece önemlidir. Çünkü oluşturacağınız dekoratif mum modelleri bu kalıpların iç kısmında yer alan kabartmaları ve desenleri mumun dış görselliğine yansıtacak. Dolayısıyla kalıbınız mumun dış desenlerini oluşturuyor.  Bu tarz mum kalıpları genellikle silikon veya poliüretan malzemelerdir ve son derece ucuzdur. Kalıplarla ilgili yeterli araştırma yaparsanız piyasada satılan çok sayıda kalıp bulabilirsiniz. Bu hatırlatma ardından kaldığımız yerden devam ediyoruz. Öncelikle düz kalıp kullanarak işe başlamak en ideal yol. Yani basit mum yaparak ilk deneyimlerinizi bunlar üzerinde gerçekleştirmeniz bir bakıma staj yapmanız anlamını taşıyor. Çünkü işin mantığını kavramadan sanatsal görünümlü mumlar yapmaya çalışırsanız bu mumlar son derece  teferruatlı ve bol ayrıntılı olduklarından başarısız olmanıza sebep olabilir. biraz el becerisiniz geliştikten sonra sanatçı ruhunuzu konuşturabileceğiniz mumlar yapacaksınız. Bunların dışında dekoratif mumlarda kullanılacak parfümler ve ilave süslerde son derece ucuz malzemelerdir. Sözgelimi simli Mum veya mum içerisinde kullanılan yüzlerce renk boya gibi ilave malzemeler son derece ucuz malzemelerdir ve ayrı bir hava katıyor. Kalan malzemeler evinizdeki eski bir cezveden tutunda (içerisinde parafini eritmek için) eski tencereleriniz bile bu iş için yeterlidir. Dekoratif mum yapmak için kabaca gerekli olan malzemeler bunlardır. İnternet üzerinde binlerce videolu uygulama örneği bulabilirsiniz 

See Also

Kokulu Ve Rengârenk Sabunlar.

Evinizde ucuz malzemelerle birbirinden güzel kokulu sabunlar üretmeniz pekâlâ mümkün. Son zamanlarda neredeyse tüm aktarlarda, kozmetik ürün mağazalarında hatta marketlerde bile elde yapılmış sabunları görmemiz mümkün.  Evde sabun yapımı birkaç yönden oldukça avantajlı bir girişimdir. Çünkü rengârenk ve güzel kokulu sabunlar bir misafirlerinizi ağırladığınız bir salonda sepet görünümlü cam bir kap içinde son derece güzel bir görüntü ve kokusuyla ayrı bir dekoratif ürün. Aynı zamanda kişisel temizlik amacıyla kullanılabilen bu sabunlar özellikle doğal ürünlerin giderek yaygınlaştığı günümüzde oldukça güzel bir ticari ürün olarak karşımızda duruyor. Şimdi isterseniz evde sabun nasıl yapılır konusunda sizlere genel hatlarıyla neler yapmanız gerektiğini anlatalım. İlk etapta önemli bir uyarı yapalım sabun malzemeleri arasında en çok dikkat gerektiren malzeme kostik soda’dır ve sabun ham maddelerini birleştirirken tepkime neticesinde ortaya çıkacak gazın kesinlikle solunmaması gerekiyor. Ayrıca evde sabun yapımında kullanılan malzemelerin orantılarının tutturulması son derece önemlidir. Bu yüzden sabun yapımı konusunda son derece titiz bir şekilde araştırma yaparak işe başlamanız gerekiyor. İlk etapta basit deneme sabunları yaparak nerede hata yaptığınızı öğrenmeniz ve zaman içinde tecrübe sahibi oldukça butik sabun (dekoratif sabun) veya temizlik amaçlı sabunlar üretmenizi tavsiye ediyoruz. Bu hatırlatmanın ardından öncelikle sabunun sıvı halinde döküleceği taş kalıpları edinmeniz gerekiyor. Aynen mum üretimi gibi evinizin uygun bir köşesini atölye olarak kullanabilirsiniz. Katı sabunun ana maddesi Zeytinyağıdır fakat ilerleyen aşamalarda farklı bitki yağları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra sabun içerisinde iki çeşit kimyasal bulunur asitler ve bazlar dır her ikisi de dikkat isteyen maddelerdir fakat ilk başta sadece Sodyum Hidroksit kullanarak yapmayı deneyebilirsiniz. Sabunlarınızı ürettiğinizde hemen el, yüz veya vücut temizliğinde kullanmayın mutlaka reaksiyonu test edin.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top