Now Reading
En Kolay Maske Tarifleri

En Kolay Maske Tarifleri

Hanımlarrrrrr, en güzel maske tariflerini sizin için araştırdık. Nasıl yapılır? Hangi malzemeler gereklidir? Sadece 1 maske tarifi değil, 4 farklı maske tarifimiz var. Farklı cilt tiplerine sahipseniz, kendiniz için en uygun olanı hemen tercih edebilirsiniz. Şimdi gelin, hep birlikte cildimiz için en uygun olanı seçelim.

Yeşil çay maskesi

Yarım fincan bentonit kil, yarım fincan elma sirkesi ve yarım fincan yeşil çayı karıştırın üzerine 5 damla lavanta yağı ekleyin ve kremsi bir hale gelince maskeyi uygulayın, 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Nemlendirici muz maskesi

20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Ayrıca bir çorba kaşığı bal ve 10 damla limon suyunu ezilmiş muza ekleyerek yüzünüzde 15 dakika boyunca bekletebilirsiniz. Cildinizi nemlendirmek için bu maskeyi kullanın.

Peeling maskesi

1 paket jelatin, 2 damla okaliptüs yağı, yarım yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın. Karışımı mikrodalga da 15 saniye bekletin. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 5-10 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile çıkarın.

See Also

Volkanik akne maskesi

1 çorbası kaşığı aktif kömür ve 1 çorba kaşığı bentonit kili birleştirin. Yarım çay bardağı sıcak su dökün. Karışımı ahşap bir kaşıkla karıştırın, birkaç damla çay ağacı yağı ilave edin ve tekrar karıştırın. Karışım kalın bir krema haline gelecek, yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ardından durulayın ve üzerine nemlendirici uygulayın.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top