Now Reading
En Kapsamlı ve Ekonomik Web Sitesi Kurulumu

En Kapsamlı ve Ekonomik Web Sitesi Kurulumu

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

Günümüzün tartışmasız teknolojik yeniliği internettir her gün milyonlarca hatta milyarlarca insan interneti kullanarak hem ticaret yapıyor hem de haberleşiyor. Kuşkusuz bu teknolojinin nimetleri tüm insanlık için çığır açmış durumda. Peki, web sitesi nasıl kurulur? Ve sizlere bu hizmeti nasıl verebildikleri hakkında bir fikriniz var Mı? Veya Web tasarımı nedir biliyor musunuz? Makalemizde size bir web sitesinin nasıl hayata geçirildiğini ve insanlığın bu teknolojiden nasıl faydalanacağı hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Öncelikle bilinmesi gereken konu eğer bir web sitesi kurmak istiyorsanız bunun hangi formasyonda olacağına karar vermektir. Örneğin herhangi bir ürün satacaksanız ilk yapmanız gereken o ürüne uygun bir internet sitesi nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını aramak olacaktır.

İyi Bir Web Sitesi İyi Bir Kazanç Demektir.

Hangi amaçla kullanacaksanız kullanın web sitenizin en önemli olgusu tartışmasız bir şekilde ziyaretçi trafiğinin yüksek olmasıdır. Yani mükemmel görsellikte bir site kurdunuz arayüz görüntüsü harika fakat ziyaretçi alamıyorsunuz. İşte bu durumda yapmış olduğunuz sitenin bir faydası yok. Peki, ne yapmak gerekiyor?

Ziyaretçi sayısı arttırma nasıl yapılır ; Öncelikle alan adı yani domain ve sunucu yani hosting hizmetleri almalısınız. Bu aşamaların ardından. Sizi bekleyen başka bir zorluk sitenizin şablonu, teması, ürünlerinizi tanıtacağınız kategoriler ve sizin istediğiniz tarzda bir şekle getirilmesidir. İşte kabaca tarif ettiğimiz olay web tasarımıdır. Web tasarımı her kişiye veya her firmaya ayrı uygulanan bilgilendirme veya paylaşımların ziyaretçiler üzerindeki etkisinin görsel anlatımıdır. Bir başka deyişle sitenizi hangi nedenle olursa olsun ziyaret edecek kişiyi her yönüyle hitap edecek tarzda oluşturulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ziyaretçinizin sizden alış veriş yapabilmesi veya aktardığınız bilgiyi doğru anlamasını sağlamalısınız. Sitenizde size ulaşılabilmesi asıl hedeftir bu nedenle iletişim bölümleri, ürün katmanlarının mümkün olduğunca ilk bakışta görünebilmesi, fiyat seçeneklerinin karşılaştırılması gibi bir takım kolaylıkları sitenizin mutlaka barındırması gerekiyor. Bu arada çok önemli bir hatırlatma yapmakta fayda var. Sitelerinizde başka sitelerden içerik kopyalamanız veya lisansı olmayan tema, şablon ya da logo tarzı ürünler size son derece zarar verir. Hukuki olarak yasal olmayan bir internet sitesi durumuna düşmekten kaçınmalısınız.

SEO Kriterleri İle Milyonlarca Ziyaretçi.

Son yıllarda arama motorları başta Google olmak üzere SEO optimizasyonu kavramını geliştirdiler. Bunun anlamı şudur. Siteler ürün veya reklam amacıyla bir sunum yaparlar ve buna uygun görsel ve yazılar kullanmak zorundadırlar. Söz gelimi satışını yaptığı ürünün bir veya birkaç tane tanıtıcı resim veya videolu anlatımı ve makaleleri o ürünün ziyaretçi tarafından tam olarak anlaşılmasını sağlar. Fakat birbirine benzeyen ve aynı tarz ürünlerin satışını yapan web siteleri birbirlerinden içerik kopyalayarak ziyaretçilerine sunumda kullanırlar bu da ziyaretçiyi hep aynı resim ve hep aynı yazıyı okumak zorunda bırakır. Yapılan araştırmalar ziyaretçilerin bu durumu hiç hoş karşılamadıklarını göstermiştir. Dolayısıyla arama motorları kendi ticari hedeflerini gözetmek için ve kendisini kullanan ziyaretçiyi memnun etmek amacıyla kopya içerik kullanan siteleri arama sonuçlarında alt sıralara doğru alarak ziyaretçi sayısını azalmak suretiyle bir nevi cezalandırma yolunu uygulamıştır. İşte buna SEO kavramı deniliyor.

 Web tasarım nedir?

Sorusunda tam olarak örnek vermek gerekirse özellikle web tasarımı her sitenin görünen yüzü olduğundan bunu işyerinizin vitrini olduğunu unutmamak gerekiyor. Tıpkı bir mağazanın vitrini gibi firmanızın önünden geçen insanların dikkatini güzelliğiyle ve fiyatıyla etkileyen giysilerin teşhir edildiği vitrinler o firmanın en önemli görselidir. Bu ürünleri incelemek isteyenlerin işyerinizin içerisine girerek yüzlerce farklı ürünü tanımasını sağlamak iyi bir reklam tecrübesinin göstergesidir. Peki,  siteniz genel olarak nasıl bir tasarımda olmalı?

  • Temalar bir web sitesi ziyaretçisinin karşılaşacağı görselliğin en önemli olgusudur. Binlerce ücretsiz web site teması olmakla birlikte ücretsiz temaların sitelere faydadan çok zararı olmaktadır. İnternet sitesi tema olmadan olmaz ve size özel bir tema olmalı bunu da ancak web sitenizi hazırlayan  web tasarımcısına sipariş edebilirsiniz. Tavsiyemiz ücretini ödediğiniz ve lisansını satın aldığınız bir temayı kullanmanızdır.

 

WordPress  Temalarımızı görmek için burayı tıklayınız.

Blogger Temalarımızı görmek için burayı tıklayınız.

Web Barındırma İle ilgili Bilgi Almak için burayı tıklayınız

 

See Also

 

  • Siteniz web tasarımı yapılarak SEO optimizasyonu sağlanmış olmalıdır. Web tasarımda SEO kuralları önemli konular arasında geliyor. Sitenizdeki makaleleriniz orijinal olmalı ve özgün makaleler kullanmalısınız. Bu nedenle sitenizde içerik oluştururken uzman görüşlerden faydalanmanız son derece önemli.Bunun yanı sıra kullandığınız  arayüz lisanslı olmalıdır.
    Sitenizin paneli kullanışlı olmalı istediğiniz ürünü veya içeriği kaldırıp yerine başka ürünler yerleştirilebilmesine uygun olmalıdır. Genellikle php tabanlı paneller web masterler (site yöneticisi) için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Ziyaretçilerinizle e posta yoluyla haberleşmeniz. Veya sosyal paylaşım hesaplarında yapacağınız reklamlar gibi pek çok işlevin sitenizde var olması gerekiyor.

Tüm bunlar size neler sağlayacak birazda bundan bahsedelim.

Öncelikle uzman kişiler tarafından oluşturulan web siteleri domain ve hosting gibi sıkıntıları bir yana bırakmış oluyor. Tema, şablon, iletişim bölümleri, kategorilerin düzenlenmesi, firma bilgilerinin yerleşimi, ürün yerleşimi gibi pek çok sorunu profesyonel bir şekilde çözüyorlar.

Sonuç olarak firmanızın fiziki olarak ne kadar reklamını yaparsanız yapın tv, radyo, el ilanı vs hangi yöntem olursa olsun internette yaptığınız reklam kadar etkili olamaz. Günde iş yerinize yüzlerce insan gelebilir fakat dünyada hiçbir işyerine günde 2-3 milyon insan gelmez ve gelemez. Bu durumda firmanız milyonların beğenisine internetten başka bir yolla sunmanız mümkün değil. Web tasarım danışma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top