Now Reading
Dudak kurumasına en iyi çözüm

Dudak kurumasına en iyi çözüm

Soğuk havalarda dudaklarınız kuruyor ve derinlemesine çatlıyorsa özellikle bu soğuk havalarda çok dikkatli olmalısınız. Yarılan dudaklarınızın onarımı daha zor olacağından, evinizde uygulayacağınız küçük çözümler ile daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kışın gelmesi ile meydana gelen cilt kuruluklarına birde dudak çatlamaları eklenince ister istemez acılı durumlar ortaya çıkabiliyor. Daha sağlıklı bir dudak görünümü için evde yapabileceğiniz küçük dokunuşlar sayesinde yarılmalara kadar giden sonuçlardan kurtulabilirsiniz. Öncelikle dudaklarınızın çatlamaması için; düzenli olarak dudak balmı ya da dudak kremi kullanın. Bunların içine besleyici maddeleri olan rujları da ekleyebilirsiniz. Yeter ki dudağınız kuru kalmasın. Her sabah ve akşam cildinizi yıkar, temizlerken kesinlikle dudaklarınıza da aynı özeni göstermelisiniz. Temizleme işleminin ardından kesinlikle nemlendirmelisiniz.

Özellikle kış aylarında dışarı çıkarken mutlaka dudak kreminizi yanınıza almalısınız. Sadece hanımlar için değil beyefendiler içinde uygulaması kolay ve sonuçları güzel bir şey olacaktır. Marketlerde, eczanelerde bulabileceğiniz dudak kremlerini cilt tipinize göre ya da kokusuna göre seçebilirsiniz.

See Also

Çatlamış Dudaklar İçin

Eğer dudaklarınız çok kuru ve çatlamış ise; öncelikle yatarken dudağınızın kenar kısımlarına ince bir tabaka vazelin sürün. Ardından kalan iç kısımlara da dudak kremi uygulayın ve yatın. Sabah kalktığınızda dudaklarınızın nasıl yumuşamış ve iyileşmeye başlamış olduğunu göreceksiniz. Ancak unutmayın vazelini çok sık kullanmayın. Sadece ihtiyaç duyduğunuz 3 gün boyunca ardı ardına kullanarak, istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top