Now Reading
Cilt Rengini Açan Doğal Yöntemler Neler?

Cilt Rengini Açan Doğal Yöntemler Neler?

Cilt Rengini Açan Doğal Yöntemler Nelerdir sorumuza hep birlikte cevap arayalım.

Cildiniz güzelliğinizin en önemli simgesidir. İnsanlar ilk karşılaştıklarında, tanıştıklarında birbirlerinin ilk olarak yüzlerine dikkat etmektedirler. Cildimizin sağlığı ve bu sağlığın korunması ileride oluşabilecek sorunlara karşı çok önemlidir. Bazen cildimiz gördüğü güneş ışınlarından, stresten ve maruz kaldığı kozmetik etkilerden dolayı renk koyulaşması yaşayabilmektedir. Piyasada birçok renk açma özelliği olan ürünler mevcuttur. Ancak bu tarz ürünlerin cilt yapısına göre çok fazla yan etkileri olabilmektedir. Kimi zamanlarda cildinizi düzeltmek için satın aldığınız bu pahalı kozmetik ürünler, cildinize daha fazla zarar verebilirler.

Bunun yanı sıra pahalı olmayan doğal yöntemlerle cildinizin rengini açmanız mümkün.

 

Yoğurt, cildinizi besleyen ve vitamin dengesini sağlayan en önemli besindir. Aynı zamanda beyazlatmaya yardımcı olan laktik asit bulundurur.

  • Yoğurdu yüzünüze sürerek 2 dk beklettikten sonra ılık suyla durulayın ve bu işlemi haftada birkaç kez tekrarlayın.

Limon da içinde bulundurduğu asidik yapıyla cildinizin rengini açmaya yardımcı olabilecek bir diğer besindir.

  • Cildinize limonu sürdükten sonra 1 saat kadar bekletip yıkayabilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta cildinizde yaraların olmamasıdır. Eğer cildinizde yaralar mevcutsa limonda bulunan asit yaralarınızın ağrımasına sebep olabilir.Süt kürü de cildi beyazlatma da sıkça kullanılan doğal beyazlatma yöntemlerinden biridir.

  • Banyodan çıktığınız zamanlarda ılık sütü bez yardımıyla yüzünüze sürebilirsiniz.

Karbonatta yine cildi beyazlatmada etkili olan bir üründür. Ölü hücrelerden kurtulmanıza ve cildinizin doğal rengine kavuşmanıza yardımcı olabilir.

  • Bir yemek kaşığı süt ile karbonatı macun kıvamına getirip, cildinizin koyu bölgelerine sürebilirsiniz. Her gün uygulayabileceğiniz bu işlemi cildiniz istediğiniz renge gelene kadar devam ettirebilirsiniz.

Zerdeçal da yine cildinizi açmada yardımcı olan doğal bir yöntemdir.

See Also

  • Yine sütle karıştırılan zerdeçalı cildinize maske yapıp uygulayabilirsiniz.

Un da cildi beyazlamak için kullanılan mükemmel bir malzemedir.

  • Eğer yağlı bir cilde sahipseniz un, cildinizin yağ dengesini de sağlayacaktır. Unu az miktarda suyla karıştırarak cildinize sürebilirsiniz.

Tüm bu yöntemleri kullanmadan önce cildinizin yapısını bilmeniz gerekmektedir. Kafanıza göre kullandığınız  doğal ürünler de sizde reaksiyona sebep olabilir.

 

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top