Now Reading
Bunları Yapıyorsanız Zayıflayamazsınız!

Bunları Yapıyorsanız Zayıflayamazsınız!

Herkes en uygun kiloya düşmek ve hep aynı kiloda kalmak ister. Ancak bunun sağlamak için düzenli beslenmek ve tabi ki sağlıklı beslenmek gerekir. Bunun için size doğru bilinen yanlışları söyleyeceğiz. Eğer diyetinizde ya da günlük hayatınıza kilonuzu korumak için bunları yapıyorsanız hata ediyorsunuz.

Portakal suyu içmek

Sabah özellikle kahvaltıda kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülüklerdendir. Çünkü portakalın tüm vitamin lif değeri atılan meyvenin içinde kalıyor. Yani suyunu boşuna tüketmiş üstelik boşuna şeker almış oluyorsunuz.

Yeterince protein tüketmemek

Sabahları özellikle protein tüketimi güne daha sağlıklı başlamanızı sağlar. Yumurta, süt, chia tohumu, yulaf ezmesi, fıstık ezmesi ve kinoa gibi besinleri tercih edebilirsiniz.

Yeterince lif tüketmemek

Yeterince lif tüketimi aslında hayatınızı kurtaracak en önemli detaydır. Çünkü sağlıklı kalabilmek ve bağırsaklarımızın düzenli çalışabilmesi için lif çok önemli.

Yeterince su içmemek

Gün içerisinde ortalama 2,5 litre su tüketmeli hatta sabah kalktığınız zamanda hiç bir şey yemeden önce 1 bardak su ile güne başlamanız harika olacak ve bağırsaklarınızı çalıştıracaktır.

See Also

Yeterince yağ tüketmemek

Gün içinde ara öğünlerde özellikle badem ve ceviz tüketmenizi tavsiye ederiz. Doğal yağ oranı ile oldukça sağlıklı şekilde yağ tüketiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çaya/kahveye şeker atmak

Belki de kendiniz için yapacağınız en doğru şey çayı ve kahveyi şekersiz içmek olacaktır. Zaten şeker kattığınız zaman kendi tatlarını alamadığınız için size tavsiyemiz şekeri hayatınızdan çıkarmanız.
What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top