Now Reading
Bu çiçekten evinizde varsa para kazanacaksınız!

Bu çiçekten evinizde varsa para kazanacaksınız!

Evde çiçek bakmayı seviyorsanız ve daha güzel olsun istiyorsanız, birde beslediğiniz çiçeklerin anlamlarına dikkat etmelisiniz. Sağlıklı ve güzel bir çiçek bakımının yanı sıra çiçeklerin anlamı da çok önemlidir. Hem daha sağlıklı olmaları hem de sizin için taşıdıkları anlam en önemli olanıdır. Bunun için çiçek bakımınıza dikkat etmelisiniz.

Mesela evde Crassula çiçeğiniz varsa yaşadınız! Çünkü bu çiçek para kazandırıyor. Crassula çiçeğinin bakımı oldukça zordur. Yerini sevmesi de gerçekten biraz zahmetli ancak önemli olan gerçekten bakabilmek. Çünkü bir inanışa göre bu çiçeğe bakabilirseniz, kısa sürede evinizde bolluk bereket olacak ve para kazanacaksınız demektir.Para çiçeği yani Crassula bakımı:

Para çiçeği haftada 1 su ister. Ev ortamında yetiştiriyorsanız kapalı balkonda bakım yapabilirsiniz. Oda sıcaklığı 15-35 derece arasında olmalıdır. Crassula çiçeğini sularken saksının tüm üst yüzeyi ıslanacak şekilde sulanmalıdır. Toprakta susuz alan kalmamalıdır.

See Also

Kışın soğuğa maruz kalırsa ölür. Ani sıcaklı değişimlerinden çabuk etkilendiğinden cereyanda kalmamalıdır. Crassula çiçeğini çoğaltma işlemi yapraktan kolayca yapılabilir. Sağlıklı bir crassula çiçeği yaprağını bir bardak su içine koyun ve 1 hafta kök vermesini bekleyin. Para çiçeği köklendirme işleminden sonra iyi bir toprağa dikerek çoğaltılabilir.What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top