Now Reading
Botoks Nedir?

Botoks Nedir?

Son 10 yıldır oldukça fazla tartışılan ve bu konuyu abartanlar yüzünden gerçekten istenmeyen görüntüleri görmek zorunda kaldığınız Botoks, uygulanması kolay ama fazlası da kötü görüntü ortaya çıkaran bir uygulamadır.

Botoks nasıl yapılır?Yüze uygulanan bir iğneli işlem olan botoks aslında uygulaması çok kolay bir işlemdir. Öncelikle göz çevresi, alın ve dudak çevresine yapılan bu işlem için yüzünüze bir uyuşturucu krem sürülüyor. 10 dakika kadar bekliyorsunuz ve acı hissetmemeniz için yeterince uyuşma sağlanmış oluyor. Daha sonra doktorunuzun yapacağı ölçüm sonucunda nerelere ilacın enjekte edileceği işaretleniyor.

Bu ölçüm oldukça önemli çünkü yanlış bir uygulama sonucu yüz şekliniz, ifadeniz bozulabilir hatta kaş ya da göz kapağı düşüklüğü bile yaşanabilir. Normal enjeksiyon iğnesinden çok daha ince uçlu bir iğne ile uyuşma sağlandıktan sonra deri altına çok küçük dokunuşlar ile ilaç veriliyor. Yüzünüzde herhangi bir kanama, morarma ya da iz kalması %1 ihtimal. İşlem uygulandıktan sonra 5 saat boyunca başınızı öne eğmek, spor yapmak, saunaya girmek, yüz yıkamak ve ovuşturmak yasak. Ertesi gün hayatınıza istediğiniz yerden devam edebilirsiniz.

See Also

Botoksun etkileri 1 haftada sonuç vermeye başlıyor. Özellikle göz çevresinde 3 gün içinde sonucu görebiliyorsunuz. Ancak önemli olan tabi ki uygulamanın uzman bir doktor tarafından ve hijyenik bir ortamda yapılması gerektiğidir.What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top