Now Reading
Bebek Odası Dekorasyonu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebek Odası Dekorasyonu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Büyük bir heyecanla beklediğiniz bebeğinize güvenli ve rahat bir oda dekore etmek istiyorsanız bazı
dikkat etmeniz gereken noktalar olacaktır.
Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta bebek oda takımını odanızın büyüklüğüne göre seçmeniz olacaktır.

Sadece çok güzel olduğu için tercih ettiğiniz takımlar sizin ve bebeğinizin hareket alanını kısıtlamaktan başka bir görev üstlenmezler. Burada odanın şık olmasının yanı sıra bebeğinizin pedagojik gelişiminde de doğru şekilde ilerleyebilmesine zemin hazırlayabilecek bir odanın tasarlanması daha doğru olacaktır.

Bebeğin cinsiyetine göre kategorilize edilen renkleri odanın tümümde kullanmak yanlış olan bir durumdur. Rahatlığın dışında olması gereken en önemli özelliklerden bir diğeri ise bebeğinizin güvenliğini ve emniyetini
sağlayabilecek bir odaya sahip olmasıdır. Eğer mümkünse kuzeyde olan odalardan ziyade güney taraflarda olan odaları tercih etmelisiniz. Çünkü güneyden gelen güneş ışınları daha sağlıklı ve rahat uyku uyumasını sağlayacaktır.

Odanızın rengini değiştirmeyi, renkli tonları kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle koyu renk tonlarını tercih etmemelisiniz. Ancak odanın tek bir duvarını diğer duvarlardan farklı pastel tonlarında boyayarak odanıza derinlik katmanız mümkün olabilir. İlk önemli eşya olan bebeklerinizin düzgün bir uyku uyumaları sağlayan beşikleri olacaktır. Onları toz ve ışıktan koruyacak şekilde dizayn edilmiş beşik çeşitlerini tercih etmeniz doğru olacaktır. Beşik dışında bir anne koltuğu,gardırop ve aydınlatma yeterli olacaktır. Mobilyalarınızı seçerken kaliteli ve sağlıklı olan ürünler olmasına dikkat edin.

See AlsoÖzellikle ahşaptan oluşturulmuş mobilyalar bebeğiniz için en uygun seçimler olacaktır. Mobilyalarınızı mutlaka duvara monte ettirmelisiniz. Sizin ve bebeğinizin güvenliği için bu çok önemli bir noktadır. Sivri uçlu olan mobilyalara kıyasla oval köşeli olan mobilyaları tercih etmeniz de bebeğinizin emniyeti açısından önemli olacaktır. Odanızın rengini seçerken bebeğinizin rahat uykuya dalmasını dikkate alacaksanız sıcak renkler olan; pembe, yeşil ve mavi tonlarını seçebilirsiniz.


Bebeğinizin dikkatini dağıtabilecek kadar kalabalık oyuncaklara oda da çok yer vermemeye dikkat
etmelisiniz. Oyuncakları oyuncak kutu ve sepetlerine koyarak hem daha ferah bir ortam da elde etmiş
olabilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz huzurlu bir ortamda rahatça uyuyabilecektir.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top