Now Reading
Bağışıklık Sisteminize Dikkat

Bağışıklık Sisteminize Dikkat

Bağışıklık Sisteminiz Çökmüş Olabilir! Bunlara Dikkat!

Özellikle kış mevsiminde çok hissedilen en büyük sorunlardan olan yorgunluk, uçuk ve aft sorunlarının yanı sıra cildinizdeki değişimlere de dikkat etmelisiniz. Son dönemin en kötü hastalıkları kol gezerken kendinize dikkat etmelisiniz. Eğer aşağıda saydıklarımızı siz de yaşıyorsanız, kesinlikle çözüme hızla ulaşmanız için gerekenleri yapmalısınız.

Yorgunluk

Son zamanlarda kendinizi çok yorgun hissediyorsanız ve sürekli uyumak istiyorsanız, kesinlikle yaşam tarzınıza çok dikkat etmelisiniz. Hasta olmamak ve daha kötüsünü yaşamamak için yorgunluğunuza iyi gelecek şeyler yapmalısınız.

Uçuk

Dudaklar ile ağız çevresinde oluşan ve içi sıvı dolu yara kabarcıkları şeklinde kendini gösteren uçuk da ihmal etmemeniz gereken önemli bir belirti. Özellikle yılda 4 kereden fazla gelişen uçuklar zayıf bir bağışıklık sisteminin uyarıcısı olabiliyor.
See Also

Ciltte nedensiz açılan yaralar

Ciltte nedensiz yara açılması veya mevcut yaraların geç düzelmesi, tekrarlayan mantar enfeksiyonları erken belirtiler arasında yer alıyor. Özellikle önemsemediğimiz sivilceler, ayaklardaki mantarlar, kasık bölgesindeki kızarıklıklar, saçlı derinin pullanarak dökülmesi, zayıflayan bağışıklık sisteminin habercisi olabiliyor. Geç kapanan yaralar, ihmal edilmeden doktora gidilmesini ve bağışıklık sistemi taraması yapılmasını gerektiriyor. Unutulmamalıdır ki; cildimiz vücudumuzun içindeki sorunların adeta aynası gibidir.

Aft ve pamukçuk

Ağız içi ve dil üzerinde, ağrılı, ortası beyaz lezyonlar şeklinde kendini gösteren aftlar yılda 4 kezden fazla ortaya çıkarsa bu durum bağışıklık sisteminizin zayıfladığına işaret ediyor olabilir. Aynı zamanda pamukçuk da bir gösterge olabiliyor.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top