Now Reading
Ayva Çekirdeği ile Saç Bakımı

Ayva Çekirdeği ile Saç Bakımı

Yılın en soğuk zamanlarında saçlarınızın güzelliğini koruyacak olan bir maskeye ihtiyacınız var. Soğuktan zarar gören saçlarınızı sağlıklı tutmak için evde yapabileceğiniz birkaç küçük bakım ile koruyabilirsiniz.

Meyvelerin gücüne inanmak gerekir. Hem daha sağlıklı kalmaları için hem de hızlı sonuç alabilmek için en doğal yöntemleri kullanmalısınız. Yoksa bitkisel bakım yerine kimyasal bakıma ihtiyaç duymaya başlar ve sürekli tekrarlamanız gerekir.
7 gram ayva çekirdeği

1- 1 buçuk bardak su

Ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır?

2 bardak suyu tencerede kaynatın. Üzerine ayva çekirdeklerini ekleyip 15 dakika daha kaynatın. Ardından soğuması için tencereden cam kaseye boşaltın. Soğuması biraz zaman alabiliyor. Çekirdekler soğuduğunda jöle gibi bir kıvamı oluyor. Soğuyan karşımı saç diplerinizden başlayarak bütün saçlarınıza uygulayın.

See Also

Bunu ayda 1 kere uyguladığınız zaman, saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı kaldığını göreceksiniz. Aynı şekilde aldığını ayvanın yaprağından da yararlanabilirsiniz. Ayva yaprağı suyu ile bakım maskesi yapabilir ve saçlarınızı ayva yaprağının suyu ile yıkayabilirsiniz.
Görüntünüzde öncelikle dikkat çeken saçlarınızın daha sağlıklı kalabilmesi için size sunulan tüm güzelliklerin keyfini çıkarmalısınız. Çünkü çoğu evde yapılabilir ve doğal özlere sahip besinlerden oluşuyor.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top