Now Reading
Apple Watch, Walkie Talkie Uygulamasını Gizli Dinleme Sorunu Nedeniyle Devre Dışı Bıraktı

Apple Watch, Walkie Talkie Uygulamasını Gizli Dinleme Sorunu Nedeniyle Devre Dışı Bıraktı

Apple Watch, Walkie Talkie adlı arkadaşlarınızla konuşmanıza izin veren yeni ve temiz bir uygulamaya sahip.

Bu, bir telefon görüşmesi uygulaması değil, ancak Watch bunu da yapabilmekteydi. Bunun yerine, eski tip telefonlarda da bulunan hızlı bir bas-konuş imkanı sunan uygulamaydı.

Ancak, Apple’ın watch OS 5 işlevselliğini devre dışı bırakması nedeniyle yeni keşfedilen bir güvenlik açığı nedeniyle başkalarının iPhone’unuzu izniniz olmadan dinlemelerine izin verecek yeni bir güvenlik zaafiyeti oluştuğu görüldü.

Apple yaptığı açıklamada: “Apple Watch’daki Walkie-Talkie uygulamasıyla ilgili bir güvenlik açığından henüz haberdar olduk ve bu sorunu hemen çözdükten sonra işlevi devre dışı bıraktık. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı müşterilerimizden özür dileriz ve en kısa sürede işlevselliği geri getireceğiz. Bir müşteriye karşı güvenlik açığının herhangi bir kullanımının farkında olmasak ve bunu istismar etmek için belirli koşul ve olayların sıralanması gerekir, müşterilerimizin güvenliğini ve gizliliğini son derece ciddiye alıyoruz. Uygulamanın devre dışı bırakılmasının doğru işlem olduğuna karar verdik, çünkü bu hata birisinin başka bir müşterinin iPhone’unu onay almadan dinlemesine izin verebilir. Bu konu ve rahatsızlıktan dolayı tekrar özür dileriz.” Şeklinde konuştu.

See Also

Uygulamanın birinin iPhone’unda casusluk yapmak için nasıl kötüye kullanılabileceği henüz belli değil, ancak Apple kötü anlamda yararlanıldığına dair kanıt bulunmadığını söylüyor.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top