Now Reading
Adet Gecikmesi Neden Olur?

Adet Gecikmesi Neden Olur?

Hanımların en büyük sorunlarından olan adet gecikmesi neden olur? Sadece adet gecikmesinin sebebi gebelik midir? Başka sebepleri var mıdır? Hemen gelin inceleyelim.

Doğum kontrol ilaçlarının yan etkileri

En büyük etkenlerin başında doğum kontrol hapları geliyor. Döngünüz bozulabilir ve adet gecikmesi gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Diyet veya yetersiz beslenme

Sağlıksız beslenme ve kötü alışkanlıklar adet düzeninize etki edebilir. Hormonsal sorunlar yaşamamak için kesinlikle yediğiniz içtiğiniz her şeye dikkat etmelisiniz.

Stres

Ne yaşarsanız yaşayın, sonu hep strese çıkıyorsa işte bu her şeyin başlangıcı olabilir. Sadece adet gecikmesi değil beraberinde daha pek çok sorunu da beraberinde getirebilir.

Hamile olabilirsiniz

Tabi ki bu sonuç belki de en güzel sonuç olabilir, eğer bir bebek istiyorsanız. Gebelik testinizi yapın hatta daha çok emin olmak için kan testi yaptırın.

Erken menopoz

Artık menopoz yaşı 35 yaşına kadar düştüğü için bu durumla da sık sık karşılaşılabiliyor. Düzenli olarak yılda 1 kere kontrollerinizi yaptırmalı ve çoğu şeye hazırlıklı olmalısınız.

See Also

Tiroid sorunları

Hormon seviyelerinin her şeyi etkilediği bir süreçtir. Özellikle tiroid hormonu tüm yapınızı değiştirebilir. Doktorunuza danışmanızda fayda var.

Polikistik over sendromu

Yumurtalıklardaki dengesizlik ve hormonel yapının değişmesi sonucu en çok rastlanan durumların başında gelmektedir. doktor kontrolü şarttır.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Yorumlarınız bizim için değerli.

Scroll To Top