Home / Genel  / 2018 Oscar Ödülleri

2018 Oscar Ödülleri

2018 yılının merakla beklenen Oscar Ödülleri için nihayet adaylar açıklandı. 4 Mart gecesi sahiplerini bulacak olan 90.Oscar Ödülleri için heyecanlı geri sayım başladı. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 1929'da Los Angeles'da verilmeye başlanan ve bu yıl

2018 yılının merakla beklenen Oscar Ödülleri için nihayet adaylar açıklandı.

4 Mart gecesi sahiplerini bulacak olan 90.Oscar Ödülleri için heyecanlı geri sayım başladı.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 1929’da Los Angeles’da verilmeye başlanan ve bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri’nin adayları açıklandı.

İşte 4 Mart 2018’de sahiplerini bulacak, Shape of Water’ın 13, Dunkirk’ün 8 ve Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’nin 7 dalda adaylıkla damga vurduğu Oscar adaylarının tam listesi..

Hadi gelin, hep birlikte göz atalım.
EN İYİ FİLM
“Call Me by Your Name”
“Darkest Hour”
“Dunkirk”
“Get Out”
“Lady Bird”
“Phantom Thread”
“The Post”
“The Shape of Water”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

EN İYİ KADIN OYUNCU
Sally Hawkins, “The Shape of Water”
Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Margot Robbie, “I, Tonya”
Saoirse Ronan, “Lady Bird”
Meryl Streep, “The Post”

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
Mary J. Blige, “Mudbound”
Allison Janney, “I, Tonya”
Lesley Manville, “Phantom Thread”
Laurie Metcalf, “Lady Bird”
Octavia Spencer, “The Shape of Water”

EN İYİ ERKEK OYUNCU
Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”
Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
Daniel Kaluuya, “Get Out”
Gary Oldman, “Darkest Hour”
Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
Willem Dafoe, “The Florida Project”
Woody Harrelson, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Richard Jenkins, “The Shape of Water”
Christopher Plummer, “All the Money in the World”
Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

EN İYİ YÖNETMEN
“Dunkirk,” Christopher Nolan
“Get Out,” Jordan Peele
“Lady Bird,” Greta Gerwig
“Phantom Thread,” Paul Thomas Anderson
“The Shape of Water,” Guillermo del Toro

EN İYİ YABANCI DİLDE FİLM
“A Fantastic Woman” (Chile)
“The Insult” (Lebanon)
“Loveless” (Russia)
“On Body and Soul (Hungary)
“The Square” (Sweden)

EN İYİ SİNEMATOGRAFİ
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

EN İYİ SAÇ & MAKYAJ
Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

EN İYİ UYARLAMA SENARYO
“Call Me by Your Name,” James Ivory
“The Disaster Artist,” Scott Neustadter & Michael H. Weber
“Logan,” Scott Frank & James Mangold and Michael Green
“Molly’s Game,” Aaron Sorkin
“Mudbound,” Virgil Williams and Dee Rees

EN İYİ SENARYO
The Big Sick,” Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
“Get Out,” Jordan Peele
“Lady Bird,” Greta Gerwig
“The Shape of Water,” Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” Martin McDonagh

EN İYİ ANİMASYON FİLMİ
“The Boss Baby”
“The Breadwinner”
“Coco”
“Ferdinand”
“Loving Vincent”

EN İYİ KISA ANİMASYON
Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

gultasarimm@gmail.com

gultasarim.com , gulmutfagim.com,cafefincan.com webmaster+cheff

Review overview
NO COMMENTS

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: